Gmina Kłodawa

Polish English French German Russian Ukrainian

Ja w Internecie

Email Drukuj PDF

 

ja w internecie baner z napisem

Rozpoczynamy rekrutację uczestników na „Szkolenie dla mieszkańców gminy Kłodawa w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych” projektu grantowego pt. „Ja w Internecie.”

Jest to program bezpłatnych szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, by w większym stopniu korzystały one z usług świadczonych drogą elektroniczną
w życiu zawodowym i prywatnym.

Zapraszamy osoby powyżej 25 roku życia (w tym osoby niepełnosprawne) – z terenu gminy Kłodawa, jak i osoby zamieszkujące inne gminy województwa wielkopolskiego.

 

Uczestnikom projektu zapewnia się:

1) wsparcie w postaci szkoleń w zakresie korzystania z Internetu,

2) indywidualny dostęp do sprzętu komputerowego podczas szkoleń,

3) udział we wstępnym i końcowym teście umiejętności cyfrowych,

4) komfortowe warunki szkolenia w małych grupach max 12 uczestników,

5) terminy szkoleń dostosowane do potrzeb uczestników,

6) wykwalifikowaną kadrę instruktorską,

7) materiały szkoleniowe,

8) poczęstunek podczas szkolenia,

9) certyfikat o ukończeniu szkolenia.

 

Koszty dojazdu pokrywają uczestnicy.

W ramach realizacji Projektu zorganizowane zostaną szkolenia z następujących modułów tematycznych:

a) Rodzic w Internecie – 9 szkoleń

b) Moje finanse i transakcje w sieci – 12 szkoleń

c) Działam w sieciach społecznościowych – 10 szkoleń

d) Tworzę własną stronę internetową (blog) – 10 szkoleń

e) Kultura w sieci – 3 szkolenia

Każda zainteresowana osoba może wziąć udział w dwóch wybranych modułach tematycznych.

Szczegółowy opis modułów tematycznych:

1) Moduł „Rodzic w Internecie”. Zajęcia adresowane są do rodziców i opiekunów. Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice
i opiekunowie nauczą się m.in. jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

 

2) Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci”. Blok zajęć przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

 

3) Moduł „Działam w sieciach społecznościowych”. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy
i w życiu prywatnym. Uczestnicy w trakcie szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie mediów społecznościowych, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i podtrzymywać znajomości, współdziałaćz innymi użytkownikami internetu, kształtować swój publiczny wizerunek, dzielić się swoją twórczością oraz korzystać z twórczości innych zgodnie z prawem. Ponadto nauczą się obsługi podstawowych narzędzi e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

 

4) Moduł „Tworzę własną stronę internetową (blog)”. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim. Nauczą się również rozpowszechniać generowany przez siebie materiał oraz monitorować jego oddziaływanie, wykorzystując dostępne mechanizmy analityki internetowej. Dowiedzą się również jakich formalności należy dopełnić w związku z prowadzeniem strony internetowej, a także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

 

5) Moduł „Kultura w sieci”. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka – Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina). Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Planowany termin realizacji szkoleń: maj 2019 – październik 2019

 

Jedno szkolenie trwa 12 godzin zegarowych, a odbywać się będzie w tygodniu, również w soboty i niedziele w formie sześciogodzinnych spotkań - 2 dni po 6 godzin zegarowych, organizowanych wg harmonogramu (LINK), w salach

a) Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie,

b) Gminnym Ośrodku Kultury,

c) Świetlicy w Pomarzanach Fabrycznych

d) Świetlicy w Bierzwiennej Długiej

e) sali przy stadionie

 

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić:


Zgłoszenia będą przyjmowane:

osobiście w Biurze Projektu

Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie, ul. Dąbska 17 62-650 Kłodawa, pokój nr 14

pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Gminy w Kłodawie, ul. Dąbska 17, 62-650 Kłodawa, z dopiskiem „Ja w internecie”.

 

Wzory dokumentów zgłoszeniowych do projektu dostępne są na stronie internetowej www.klodawa.eu oraz w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie,
ul. Dąbska 17- parter oraz w Biurze Projektu.

 

Biuro Projektu znajduje się w Urzędzie Miasta i Gminy w Kłodawie, ul. Dąbska 17, 62-650 Kłodawa, pokój nr 14 i jest czynne jest w dni robocze (od poniedziałku do piątku)
w godzinach od 8.00 do 15.00.

 

O udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu (63) 27 30 622

Koordynator projektu – Katarzyna Hamiga

Asystent koordynatora – Anna Rybicka tel. (63) 27 30 622 wew. 129

 JA W INTERNECIE LOGA dol

 

Strona główna

Galeria zdjęć

Mapy i szlaki


 

Pokaż Kłodawa-zintegrowe-punkty na większej mapie

 

Zobacz więcej

 

Dołącz do nas

Facebook Twitter myspace flickr youtube

 

Przewodniki