W godzinach popołudniowych Robert Olejniczak - Burmistrz Kłodawy razem z Jerzym Cichockim - Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kłodawie oraz zaproszonym przedstawicielem zarządu Kopalni Soli „Kłodawa" S.A. Markiem Skrzypczakiem dokonali otwarcia święta miasta.
Pierwszym punktem programu było złożenie przez włodarzy miasta gratulacji Panu Janowi Stanisławowi Dzikiemu, laureatowi medalu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Kłodawa", który na uroczystej sesji 24 czerwca 2014 roku został mu przyznany przez Radę Miejską w Kłodawie.
Następnie na scenie zagościli artyści. Dla publiczności wystąpiły wszystkie formacje zespołu „Gama", wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury, zespoły „Cliver", „Botox" oraz „Lider Dance". W ramach imprez towarzyszących na płycie boiska swój program przedstawili: grupa cyrkowców „Variete", artyści z wioski rycerskiej – Grupa Rekonstrukcji Historycznej oraz dziewczęta tańczące Zumbę. Młodzi wykonawcy z zespołu „Gama" oraz instruktorka pani Iwona Łagodzińska odebrali listy gratulacyjne od Burmistrza Kłodawy za wybitne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.
Na zakończenie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna. Organizatorami święta był Burmistrz Kłodawy i Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie przy współpracy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Wszystkim dziękujemy za przybycie i udział w imprezie.

Fotorelacja:

Kultura Fotorelacja z Kłodawskiego Święta Soli