Termin i trasa rajdu:  nasza impreza patriotyczno – turystyczna odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne (zakładając najlepszy wariant złotej polskiej jesieni) w dniach 19-21 września 2014 na obszarze województw łódzkiego i wielkopolskiego.

I dzień – 19 września (piątek)

• godz. 14.00 – 15.30 – rejestracja uczestników w ratuszu
    na Pl. T. Kościuszki,
  • godz 15.30 – uroczyste otwarcie rajdu i wyjazd na trasę: Łęczyca → Wichrów → Leźnica Mała → Bronno → Łęka → Smolice → Brudzeń → Grabów → Srebrna → Jastrzębia → Kontrewers → Kadzidłowa (do pokonania ok. 33 km)

II dzień – 20 września (sobota)

•  godz.10.00 start na trasę: Kadzidłowa → Smardzew → Pieczew → Zalesie → Tarnówka → Dąbie → Grabina → Chełmno → Chruścin → Brzozówka → Wilamów → Skotniki → Kuczki → Ostrowsko → Uniejów(trzymających się trasy powinni przejechać ok. 45 km)

III dzień – 21 września (niedziela)

•  godz. 10.00 start na trasę: Uniejów→ Felicjanów → Biernacice Las → Światonia → Brudnówek → Wartkowice → Gostków → Wólka → Pełczyska Las → Zduny  → Janków → Mniszki → Wilczkowice Górne → Leszcze Obrywka → Łęczyca Cmentarz( przy dobrych wiatrach tylko 40 km)

Warunki uczestnictwa – każdy zainteresowany wzięciem udziału w 3 Rajdzie Rowerowym ma:

• zapoznać się z REGULAMINEM RAJDU i zaakceptować jego postanowienia. regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora lub w jego siedzibie pod adresem Łęczyca 18 Stycznia 2 (Centrum Informacji Turystycznej) od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00-16.00
  • dostarczyć do dnia 16 września br. KARTĘ ZGŁOSZENIA z czytelnymi podpisami członków reprezentowanej drużyny pod klauzulą dotyczącą startu w imprezie na  własną odpowiedzialność. Istnieje możliwość zgłoszenia drużyny e-mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i uzupełnienia podpisów przed rozpoczęciem rajdu. Bez prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia uczestnik nie ma prawa wziąć udziału w tegorocznym turystycznym spotkaniu
  • ze względu na rywalizację w zadaniach konkursowych i formułę rajdu preferowany jest  udział zespołów 5-6 osobowych. W przypadku zgłoszeń indywidualnych przyjęte osoby będą musiały utworzyć drużynę na czas trwania imprezy.
  • opłacić wpisowe za udział w 3 rajdzie rowerowym szlakami I Wojny Światowej 2014. Kwotę 40 zł należy wpłacić na konto Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny” 57 9029 0000 2001 0102 4834 0001 do dnia 16 września br. z dopiskiem rajd 2014. Kopię potwierdzenia wpłaty dołączyć do karty zgłoszenia.
  • posiadać dokument  tożsamości i niezbędną wiedzę i umiejętność dotyczącą poruszania się po drogach publicznych. osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie pod opieką osoby dorosłej, biorącej na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo
  • mieć do dyspozycji sprawny technicznie rower wyposażony w hamulce, dzwonek, szkło odblaskowe z tyłu i prawidłowo działające oświetlenie przednie i wsteczne oraz kamizelki odblaskowe.
  • posiadać odpowiedni ekwipunek turystyczno – rowerowy z karimatą i śpiworem -potrzebnymi do skorzystania z noclegu w warunkach turystycznych i na wszelki wypadek zabezpieczyć kurtki lub peleryny przeciwdeszczowe.
  • przestrzegać zasad ochrony przyrody, ochrony zabytków, przepisów p.poż, poszanowania cudzej własności, kultury turystycznej i udzielenia wzajemnej pomocy.

Obowiązki i świadczenia organizatora: jak zwykle organizatorzy zrobią wszystko, by kolejne spotkanie braci turystycznej utkwiło na długo w pozytywnej bazie pamięci uczestników. Dla wszystkich uczestników przewidziane są:

• rowerowe koszulki oddychające z logo organizatora, gadżety i znaczki rajdowe.
  • materiały krajoznawcze i promocyjne członków LOT CŁT, mapy rowerowe.
  • nagrody za udział w rajdzie a dla pierwszych pięciu drużyn cenne trofea turystyczne.
  • dla każdej drużyny rajdowej pamiątkowy dyplom i okolicznościową fotografię
  • noclegi w warunkach turystycznych (szkoła podstawowa w Kadzidłowej i zespół szkół w Uniejowie)
  • posiłki – w piątek gorąca zupa i kiełbaska z ogniska, sobota – rano wrzątek, herbata, kawa do śniadania, po trasie gorące danie, wieczorem potrawy z grilla, niedziela rano herbata, kawa, na zakończenie obiad
  • opieka fachowej kadry przewodnickiej po szlaku I wojny światowej i atrakcji turystycznych centralnego łuku turystycznego, przodowników turystyki kolarskiej i doświadczonych rowerzystów przy obsłudze trasy.
  • przewóz bagażu, podstawowy serwis rowerowy i fachowa opieka medyczna
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
  • miłe niespodzianki i niezapomniane wrażenia w trakcie przebiegu rajdu

Informacje dotyczące Rajdu można uzyskać na stronie www.cluktur.pl lub w Punkcie Informacji Turystycznej w Łęczycy (ul. 18 Stycznia 2 – w godz 9:00-16:00) nr tel 24 721 03 11,  510 104 937.

Zapisyna Rajd będą przyjmowane w biurze LOT „CŁT” w Łęczycy (Centrum Informacji Turystycznej – ul. 18. Stycznia 2 –  w godz 9:00-16:00).

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU 3 ŚRODKOWOPOLSKIEGO RAJDU ROWEROWEGO!!!

Kultura 3 ŚRODKOWOPOLSKI RAJD ROWEROWY "SZLAKAMI I WOJNY ŚWIATOWEJ PO CENTRALNYM ŁUKU TURYSTYCZNYM”