Dziękujemy osobom zaangażowanym w działania na rzecz osób niepełnosprawnych za ludzkie dobro, oddanie i profesjonalizm, zwłaszcza w tak trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii.
W tegorocznej edycji zaprezentowało się 16 wykonawców, którzy nagrali swoje prezentacje i podali ocenie. Jury w składzie: Katarzyna Hamiga wiceburmistrz Kłodawy, Marlena Cieniecka pełniąca obowiązki dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, Małgorzata Siwińska pedagog, nauczyciel muzyki oraz przewodnicząca jury Agnieszka Rusin dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kole miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie jednak, po długich obradach jury wyłoniło trzech laureatów.
Pierwsze miejsce zajął Michał Kostrzewa (WTZ PSONI w Kole) za wykonanie piosenki „Ona jest ze snu”.
Drugie miejsce zajęła Monika Matczak (WTZ Kłodawa) za wykonanie piosenki „Babę zesłał Bóg”.
Trzecie miejsce zajął Igor Poplewski (OREW w Sadlnie) za wykonanie piosenki „Do Kołyski”.
Jury wyróżniło Natalię Olczak, Kamila Winieckiego, Marię Maciejewską oraz Bartłomieja Stegendę.
Wykonania uczestników Festiwalu można obejrzeć na WTZ Kłodawa
Corocznie przyznawana jest "Nagroda Publiczności" i w tym roku tego nie zabrakło. Najbardziej spodobał się Państwu Igor Poplewski w wykonaniu utworu „Do kołyski” zespołu Dżem, osiągając 2270 polubień na FB.
Burmistrz Kłodawy oraz Dyrektor GOK w Kłodawie przyznali nagrody specjalne. Trafiły one do Igora Poplewskiego oraz Michała Kostrzewy.
W tegorocznej edycji udział wzięli wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębnie Królewskim, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Sadlnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kole, Świetlicy Środowiskowej w Kłodawie i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” WTZ w Kłodawie:
1. Kamil Winiecki SOSW w Kole – „Zielony mosteczek” wielkopolska melodia ludowa
2. Michał Kostrzewa WTZ PSONI w Kole – „Ona jest ze snu” Artur Gadomski
3. Igor Poplewski OREW w Sadlnie– „Do kołyski” Dżem
4. Magdalena Szurgot WTZ w Kłodawie – „Przez twe oczy zielone” Akcent
5. Bartłomiej Stegenda Świetlica Środowiskowa w Kłodawie – „Obrączki szczerozłote” Bayera
6. Martynika Frątczak WTZ w Kłodawie – „Narcyz się nazywam” Łzy
7. Natalia Olczak ŚDS Dębno Królewskie – „Czy ten pan i pani” Anna Wyszkoni
8. Monika Matczak WTZ Kłodawa – „Babę zesłał Bóg” Renata Przemyk
9. Paulina Pietrzak ŚDS Dębno Królewskie – „Tyle słońca w całym mieście” Anna Jantar
10. Róża Wojciechowska WTZ w Kłodawie – „Przez twe oczy zielone” Akcent
11. Marta Tylak SOSW w Kole – „Co nam w duszy gra”
12. Maria Maciejewska WTZ w Kłodawie – „Damą być” Maryla Rodowicz
13. Zuzanna i Wiktoria Markowskie Świetlica Środowiskowa w Kodawie– „Ramię w ramię” Viki Gabor & Kayah
14. Judyta Krakowska WTZ w Kłodawie – „Tyle słońca w całym mieście” Anna Jantar
15. Julia Wotalska Świetlica Środowiskowa w Kłodawie – „Pieski małe dwa”
16. Adama Grabski WTZ Kłodawa "Cisza i wiatr" Myslovitz – „Cisza i Wiatr” Artur Rojek, Piosenka pochodzi z filmu "Rodzinka Robinsonów"
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału i gratulujemy przepięknie wyśpiewanych piosenek.

Kultura „Dzielmy się tym, co w duszy gra” XIV Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o „Solnego Kosa" rozstrzygnięty