Polski splot, to tegoroczna nazwa wydarzeń Europejskie Dni Dziedzictwa.
W Wólce Czepowej splotły się wielość i różnorodność folkloru lokalnego z europejskim dziedzictwem i tradycją. Barwnie i muzycznie lokalne zespoły taneczne i wokalne zaprezentowały tańce i stroje ludowe i klasyczne. Uczestnicy chętnie brali udział w grach i zabawach. Największym zainteresowaniem cieszył się quiz "Ludzie i wydarzenia - dwory okolic Kłodawy wczoraj i dziś". Charakteru dodała również wystawa malarstwa p. Danuta Ostrowska Isztad twórczość. Szanując tradycje i obyczaje, by więc tradycji stało się zadość - na zakończenie odtańczono poloneza.

Dziękujemy wszystkim za udział i uświetnienie tak ważnego wydarzenia kulturalnego i społecznego.

Galeria zdjęć:

Kultura Europejskie Dni Dziedzictwa W Wólce Czepowej splotły się wielość i różnorodność folkloru lokalnego z europejskim dziedzictwem i tradycją