Centralny ŁUK Turystyczny to wspólna inicjatywa: Miasta Łęczyca, Miasta Uniejów, Miasta Kłodawa, Miasta Dąbie, Miasta Krośniewice, Gminy Grabów, Gminy Świnice Warckie, Góry Świętej Małgorzaty oraz Kopalni Soli w Kłodawie, promujące atrakcje turystyczne znajdujące się na ich terenie.

Celem współpracy jest stworzenie i promocja, oferującego wiele różnorodnych atrakcji, wspólnego produktu turystycznego. Kompleksowość proponowanej oferty zwiększa jego atrakcyjność.

Na terenie o promieniu 30 kilometrów można być gościem diabła Boruty - pana na łęczyckim zamku, odwiedzić miejsce urodzenia i chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu i Świnicach Warckich, podążać śladami Błogosławionego Bogumiła w Uniejowie oraz zobaczyć miejsce w którym mieszkała św. Urszula Ledóchowska.
W ramach szlaku zamkowego można obejrzeć zamki w Łęczycy, Uniejowie, Besiekierach.

Dla turystów szukających miejsc uzdrowiskowych polecamy wizytę na uniejowskich termach oraz wizytę w Kopalni Soli w Kłodawie.

Dla wszystkich zainteresowanych zabytkami techniki proponujemy przejażdżkę Krośniewicką Kolejką Wąskotorową oraz wizytę w podziemiach kłodawskiej kopalni.
Centralny ŁUK Turystyczny to również piękna przyroda w Dąbiu. Turyści zainteresowani najnowszą historią naszego państwa mogą odwiedzić krośniewicką Andersówkę, mauzoleum w Chełmie oraz wiele miejsc upamiętniających ofiarność i bohaterstwo naszych rodaków.

Cała oferta uzupełniona jest o sieć noclegową i gastronomiczną, która pozwala turystom o różnej zasobności portfela znaleźć coś ciekawego dla siebie. Centralny ŁUK Turystyczny to ciekawa oferta, zarówno dla turysty polskiego jaki i gości zagranicznych.

Administratorem produktu turystycznego jest Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łęczyckiej.

Wkrótce kolejne informacje na ten temat.

Na styku kultur
Turystyka Centralny ŁUK Turystyczny