Przystępujemy do
„UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU w KŁODAWIE...”
Deklaracja Członkostwa
Informujemy o możliwości przystąpienia do utworzonego w KŁODAWIE "UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU" (zarejestrowanego w KRS w Poznaniu). Inauguracja przewidywana jest na początek października 2008r. Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym.

Celem Stowarzyszenia jest:
  • 1)prowadzenie edukacji w różnych dziedzinach nauk, a w szczególności w zakresie medycyny i profilaktyki zdrowia, nauk humanistycznych, kultury i sztuki, nauk społecznych i ekonomicznych, nauk technicznych, a także nauk o ziemi i wszechświecie,
  • 2)aktywizacja społeczna osób starszych poprzez uczestnictwo w różnych formach życia społecznego; propagowanie zasad kulturalnego współżycia społecznego,
  • 3)propagowanie i popieranie różnorodnych form aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej adekwatnie do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań członków Stowarzyszenia,
  • 4)podejmowanie działań zmierzających do utrzymania, nawiązywania i zacieśniania więzi i kontaktów osobistych między mieszkańcami regionu, a szczególnie pomiędzy osobami starszymi i młodym pokoleniem,
  • 5)inspirowanie wszelkich działań na rzecz środowiska ludzi starszych, w tym również osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i chorych,
  • 6)upowszechnianie wiedzy o WIELKOPOLSCE i ZIEMI KŁODAWSKIEJ, w szczególności poprzez prezentowanie dorobku kulturalno-społecznego, prowadzenie działalności turystycznej oraz organizowanie spotkań ze znanymi osobami zasłużonymi dla regionu i Polski.
Stowarzyszenie realizowało będzie swoje cele w szczególności poprzez:
  • 1)prowadzenie działalności edukacyjno-informacyjnej, w szczególności poprzez organizację wykładów, seminariów, lektoratów języków obcych, odczytów, konferencji, spotkań, prelekcji, konkursów, wystaw, koncertów i innych zajęć,
  • 2)prowadzenie praktycznych zajęć z zakresu kultury fizycznej i rekreacji, organizowanie wycieczek turystycznych i krajoznawczych,
  • 3)przekazywanie przez członków Stowarzyszenia nabytych doświadczeń życiowych i zawodowych młodzieży i innym grupom społecznym potrzebującym wsparcia,
  • 4)współpracę z krajowymi i zagranicznymi uniwersytetami trzeciego wieku oraz ich międzynarodową federacją, ze szkołami wyższymi, placówkami naukowo-badawczymi, instytucjami rządowymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz instytucjami samorządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz środkami masowego przekazu i sektorem gospodarczym a także z osobami o uznanym autorytecie, (...)
  • 5)inne działania realizujące cele statutowe.

W ramach Uniwersytetu będzie więc można uczestniczyć w ciekawych wykładach np. dotyczących zdrowia; poznawać podczas wycieczek nasz kraj, jego historię, kultywować tradycje, uczestniczyć w różnych sekcjach, np. ucząc się języków obcych, tańca towarzyskiego, dbania o swoją tężyznę fizyczną, itd., itp. - tematyka uzależniona będzie od potrzeb osób, które zechcą uczestniczyć w naszych zajęciach.

Jeżeli chcą Państwo przystąpić do naszego Stowarzyszenia, prosimy o czytelne wypełnienie deklaracji, którą można odbierać w Urzędzie Miasta i Gminy w Kłodawie w sekretariacie lub pobrać z internetu:
Otwórz: deklaracja do pobrania

Wypełnioną Deklarację można przynieść osobiście do SEKRETARIATU UMiG w Kłodawie w godzinach od 8.00 – 15.30, lub wysłać pocztą na adres:
Szkoła Podst. w Dębinie
62-650 Kłodawa
Dębina 40

3 września 2008r, godz. 14.30 w UMiG w Kłodawie, sala nr 19 – odbędzie się pierwsze zebranie zdeklarowanych członków oraz osób, które zdecydują o dołączeniu do naszego UTW.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!

KOMITET ZAŁOŻYCIELSKI STOWARZYSZENIA „UTW w KŁODAWIE...”
UTW UTW - Deklaracja Członkostwa