Koncert Orkiestry Dętej z Hobart z Australii Derbent Valley Koncert Band

17 lipca 2012 roku
o godz. 17:00 (wtorek)

w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie

Derwent Valley Concert Band jest jedną z najbardziej znanych i wysoko ocenianych grup muzycznych
w Australii. Zwycięzca stanowych konkursów (Tasmanian State Championships) w 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2007. Również zwycięzca w klasie Open B konkursu ogólnokrajowego: Australian National Championship w 2000 roku. Na przestrzeni lat zespół gościnnie występował w Na przestrzeni lat zespół gościnnie występował w Japonii, Kanadzie, Austrii, Francji, Belgii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Szwecji, Danii i Chinach.

Derwent Valley Orkiestra Koncertowa Inc. powstała
w malowniczo położonym w dolinie rzeki Derwent mieście New Norfolk w 1993r. Założyciele grupy wyszli naprzeciw potrzebom lokalnym łącząc muzyków różnych grup wiekowych. Od inauguracyjnego koncertu w październiku 1993 w New Norfolk orkiestra DVCB stała się bardzo aktywnym i wszechstronnym zespołem, który w chwili obecnej liczy pięćdziesięciu muzyków w wieku od piętnastu do ponad siedemdziesięciu lat!

Repertuar DVCB jest bardzo bogaty dzięki czemu indywidualne grupy (Starsza, Rozwojowa, Marszowa i Estradowa) jak i cała orkiestra regularnie dają koncerty z okazji różnych uroczystości zarówno w New Norfolk i okolicach jak i w Hobart. Ponadto Zespół wykonuje najważniejsze publiczne koncerty w całej Tasmanii, często w połączeniu z innymi zespołami i konkuruje na corocznym Tasmanian Bands League State Championships.

Od początku swojej historii, DVCB miała zaszczyt być zaproszona do występów zagranicznych.

1994 - Japonia, 1997 - Kanada, 1999 – Chiny,

2001 - Szwecja, Dania,

2004 - Dania,

2006 - Chiny,

2008 - Belgia, Niemcy, Włochy,

2012 Austria i Polska.

Oprócz Kłodawy wystąpi także w Kole, Nadarzynie
i Warszawie.

Dyrygentem orkiestry jest Lyall McDermott.

Orkiestra występuje w Polsce pierwszy raz!

Program:

1. Son Montuno - Alfred Reed

2. Duke Ellington - arr. Calvin Custer

3. Vilja Lied - Franz Lehar

4. Mein Herr Marquis - Johann Strauss

5. Down Longford Way - Katharine Parker

6. Shepherd’s Hey - Percy Grainger

7. Buglers’ Holiday - Leroy Anderson

8. Rumba of Love - Gunter Noris

9. I am Australian - Bruce Woodley and Dobe Newton

10. Three Songs - George and Ira Gershwin

• But Not for Me