Pobyt zespołu GAMA W Oschatz w dniach 18 - 20. 06. 2010r

Gama w OschatzNa zaproszenie Nadburmistrza Oschatz p Andreasa Kretschmar i samorządu miasta w dn. 18-20 czerwca 2010r 37 osobowa grupa z Kłodawy uczestniczyła w święcie Oschatz 2010r. Zaproszonej grupie przewodził z-ca Burmistrza Kłodawy p. Stanisław Marciniak uczestnikami wyjazdu byli: zespół taneczny GAMA z Instruktorem Iwony Łagodzińskiej sekcja wokalna GOK z instruktorem Mariola Felczyńska, dyr. GOK Ewę Ochędalską , w charakterze i tłumaczy pojechały p. Dorota Chrapkowska i p. Joanna Malińska. Cieszymy się że wieloletnie starania pana Adama Malińskiego i Gminy Kłodawa w dziedzinie wymiany przyniosły tak oczekiwany skutek. Jesteśmy przekonani, że występ zarówno zespołu tanecznego jak i wokalistów doskonale wpisał się w program obchodów Święta Oschatz. Mamy nadzieję że wyjazd ten zaowocuje dobrą współpracą między miastem Oschatz i Kłodawą w wielu dziedzinach ku zadowoleniu mieszkańców i władz obydwu miast.

Wyjazd piątek 18.06.2010 godz. 6:00

I dzień

• Parking przy kościele parafialnym, przejazd trasą Kłodawa – Rychwał – Kalisz – Krotoszyn – Lubin – Jędrychowice – Drezno – Oschatz
  • Przyjazd do Oschatz ok. godz. 16:00
  • Spotkanie z Panem Rene Wernerem przy kościele St. Aegidien. Zwiedzanie kościoła, wieży kościelnej, mieszkania w wieży kościelnej, poczęstunek ciastem i gorącymi napojami – kawa, herbata.
  • Przejazd do EJC (Europejskie Centrum Młodzieżowe) Zakwaterowanie w domkach kempingowych
  • Kolacja w stołówce ok. godz. 18:30 Ognisko integracyjne godz. 22:00 cisza nocna

II dzień

• Pobudka godz. 7:00
  • Śniadanie godz. 8:30
  • Godz. 10:15 – 11:45 – zwiedzanie Miasta Oschatz z udziałem przewodnika Historia Miasta Oschatz, przedstawienie historii ważniejszych budynków: Ratusz Gastkaus Sawan, Neumarkt, Altmarkt
  • Godz. 12:00 – obiad w stołówce EJC
  • Godz. 13:15 – wyjście do miasta
  • Godz. 14:00 – uroczyste oficjalne otwarcie Święta miasta i stowarzyszeń z Oschatz
  • Elementy charakterystyczne
    - salwa honorowa w wykonaniu umundurowanych myśliwych
    - uroczyste otwarcie beczki piwa przez Burmistrza Oschatz
    - udział w otwarciu wzięli prezesi stowarzyszeń, zastępca Burmistrza Kłodawy p. Stanisław Marciniak oraz Nadburmistrz Oschatz Andreas Kretschmar
    Każdy z uczestników tej ceremonii miał na sobie szarfę w kolorze żółto – czarnym Podczas uroczystego otwarcia Święta z-ca Burmistrza Kłodawy p. St. Marciniak przekazał pozdrowienia od Burmistrza i mieszkańców Kłodawy i wręczył lampkę solną.
    Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Ze strony niemieckiej wystąpiła m.in. szkoła muzyczna „Frohlich”, związek sportowy „Fortschrit”, klub sportowo – taneczny – Oschatz
    Zespół taneczny GAMA zaprezentował 3 układy taneczne „Lets’go” – układ tańca sportowego, „Jive”, „Show”, grupa Break Dance i pokaz tańca solo z grupą break Dance z Lipska Grupa wokalna przy GOK wykonała 2 piosenki Kłodawscy artyści spotkali się z owacyjnym przyjęciem społeczności Oschatz.
    Podczas występów mierzono urządzeniem „miernikiem aplauzu” intensywność reakcji publiczności. Organizatorzy ogłosili wynik plebiscytu po zakończeniu prezentacji grup. Gama zdobyła w tym konkursie zaszczytne 3 miejsce i nagrodę pieniężną. Jak wielkie uznanie zdobyła grupa Gama na festynie w Oschatz niech świadczy przykład odmowy przyjęcia zapłaty za produkty gastronomiczne przez sprzedawcę. Wskazał on na znaczek Gama widniejący na jednolitych koszulkach, które wyróżniały zespół i informowały zebranych że jest to grupa z Polski. W trakcie występów odbyła się ponadgodzinna rozmowa Burmistrza miasta Oschatz z z-cą Burmistrza Kłodawy, dyrektorem GOK w Kłodawie, instruktor i choreografem zespołu Gama.
  • Godz. 18:30 powrót grupy do EJC w drodze powrotnej dzieci zwiedziły skatepoolanlage, pływalnie
III dzień
  • Godz. 9:00 – śniadanie
  • Godz. 10:00 – opuszczamy EJC
    Spotkanie w ratuszu miasta z opiekunem grupy p. Rene Wernerem. W trakcie spotkania przekazano gorące podziękowania za przygotowanie i przyjęcie kłodawskiej grupy. Dzieci i młodzieży były bardzo wdzięczne za umożliwienie zaprezentowanie swoich umiejętności możliwości poznania pięknej miejscowości. Młodzież wyraziła swój zachwyt ciepłym przyjęciem przez opiekunów i mieszkańców Oschatz.
    Ze wzruszeniem i bagażem cennych wrażeń opuściliśmy gościnne Oschatz.
    W drodze powrotnej ok. godz. 15:00 odwiedziliśmy miasto Cottbus, gdzie odbywało się gigantyczne święto miasta. Motywem przewodnim święta było prezentowanie kultur kilkudziesięciu narodów i przeciwdziałanie dyskryminacji społecznej. Występy odbywały się równocześnie na 6 scenach usytuowanych w centrum miasta, którym towarzyszyły bardzo liczne atrakcje. Międzynarodowy festiwal kulinarny, rozrywki sportowe edukacyjne dla najmłodszych, wesołe miasteczko.
  • W późnych godz. wieczornych bezpiecznie wróciliśmy do Kłodawy.
Podczas pobytu grupy w Oschatz w charakterze tłumaczy towarzyszyły nam p. Dorota Chrapkowska i Joanna Malińska, które profesjonalnym tłumaczeniem oraz swoją życzliwością sprawiły że pobyt grupy młodzieży stał się wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

Zdjęcia:

Życie w Kłodawie Aktualności Pobyt zespołu GAMA W Oschatz w dniach 18 - 20. 06. 2010r