Przekaż 1% podatku dla OSP w Kłodawie

OSP

APEL DO MIESZKAŃCÓW KŁODAWY !

Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie zwraca się z uprzejmą prośbą po raz kolejny do państwa o przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz naszej jednostki. Kłodawska Straż to już prawie 110-letnia tradycja w niesieniu pomocy oraz pracy na rzecz swoich mieszkańców wykonując hasła ze strażackich sztandarów „BOGU NA CHWAŁĘ - LUDZIOM NA RATUNEK." Obecnie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie zrzeszonych jest 52 członków w tym 35 ratowników wchodzących w skład Jednostki Operacyjno Technicznej biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Przy Ochotniczej Straży Pożarnej działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza licząca 35 osób, chłopców jaki dziewcząt. Warto nadmienić że Nasza „Młodzieżówka" zajęła II miejsce w Polsce w Konkursie „Najlepsi z Najlepszych"

W 2010r nasze wozy interweniowały w prawie 130 zdarzeniach, do największych zaliczamy zeszłoroczną powódź gdzie nasi druhowie z pomocą sąsiednich jednostek z terenu gminy pracowali dzień i noc układając worki z piaskiem aby bronić posesji znajdujących się wzdłuż rzeki Rgielewki. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy żadna z posesji nie została zalana.

Kłodawscy strażacy posiadają, wyszkolenie pożarnicze oraz specjalistyczne badania. Są również wyszkoleni w zakresie udzielania l pomocy przedmedycznej, ponieważ na wyposażeniu posiadamy dwa zestawy ratownictwa medycznego, które są wyposażone w zestawy do reanimacji i podawania tlenu.

Największym problemem naszej jednostki to obecne wozy bojowe które mają po 32,30,13 i 10 lat, są mocno wysłużone oraz nie posiadają napędów na dwie osie, staramy się o nie dbać ale sami nie wiemy kiedy odmówią posłuszeństwa. Przy tej okazji apelujemy do wszystkich państwa o pomoc dla naszej jednostki żeby można było dysponować nowoczesnym sprzętem ratowniczo-gaśniczym jak inne jednostki w Polsce.

Oprócz działań czysto ratowniczych zajmujemy się wieloma pracami społecznymi na rzecz naszej małej ojczyzny

• organizujemy zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży;
  • bierzemy czynny udział w świętach Państwowych i Kościelnych;
  • dbamy o cmentarz Augsbursko-Ewangelicki;
  • rozładowujemy TIR-y z żywnością unijna dla ubogich mieszkańców;
  • włączamy się w akcje „Pogotowie Św. Mikołaja";
  • dzięki pracy całej naszej jednostki został uporządkowany „Park Górnika";
  • pomagamy przy organizacji spotkań dla osób niepełnosprawnych;
  • czynnie pomagamy podczas imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury

W 2010r zebraliśmy z odpisów 1% kwotę 8125zł. To pozwoliło zakupić nową motopompę pływającą oraz agregat prądotwórczy i dokończyć budowę nowego garażu, który został wybudowany od podstaw w czynie społecznym przez ochotników z Kłodawy.

Najpilniejsze Potrzeby dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie:

• - Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego -420 000,00zł
  • -Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego -120 000,00zł
  • - Zakup ciężkiego zestawu hydraulicznego ratownictwa drogowego - 60 000,00zt
  • - Modernizacja Strażnicy -30 000,00zł
  • - Zakup sprzętu i umundurowania -10 000,00zt

Bardzo gorąco prosimy o przekazanie 1% własnego podatku. Dzięki zebranym .om nasza jednostka będzie mogła się rozwijać i lepiej wykonywać zadania. To nic Państwa nie kosztuje.

Jak Przekazać 1% ?

W tym roku wystarczy wpisać Numer KRS - 0000116212 l aby pieniądze trafiły do nas wpisz macja uzupełniające - Ochotnicza Straż Pożarna Kłodawa, 62-650 Kłodawa, województwo Wielkopolskie. Przy wypełnianiu zeznań podatkowych o zaznaczenie kwadraciku makiem „X" wyrażam zgodą na przetwarzanie swoich danych personalnych, (ponieważ wtedy otrzymamy informacje kto przekazał i dotrzemy do osób z podziękowaniami) Osoba odpowiedzialna za prowadzenie akcji 1% Barański Tomasz, Z-ca Naczelnika OSP Kłodawa Tel. 609-977-311 STAWIAJ NA WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO ! 1% nic nie kosztuje i nic nie tracisz, lecz zyskasz na bezpieczeństwie !!!

1% dla Straży Pożarnej

Życie w Kłodawie Aktualności Przekaż 1% podatku dla OSP w Kłodawie